Dijital Reklam

Dijital reklam; web siteleri, içerik yayını ve benzer çevrim içi kanallar aracılığıyla yürütülen pazarlama çalışmaları anlamına gelir. Dijital reklamlar; metin, resim, ses ve video gibi medya formatlarını kapsar. Bu tür reklamlar, pazarlama hunisi genelinde marka bilinirliğinden müşteri etkileşimine, yeni ürünleri piyasaya sürmeye ve tekrarlanan satışları artırmaya kadar çeşitli iş hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Dijital reklamcılık alanı; dergiler, reklam panoları ve doğrudan posta gibi geleneksel kanallara kıyasla nispeten gençtir. Reklamcılığın evrimi sadece reklamların neye benzediği veya nerede göründükleri değil, aynı zamanda oluşturulma, satılma ve ölçülme biçimleriyle de ilgilidir.

Dijital reklamcılık neden önemlidir?

Dijital reklamların herhangi bir işletmenin pazarlama stratejisinin önemli bir parçası olmasının birçok nedeni vardır. Belki de en önemlisi, tüketicilerin bilgisayarları, akıllı telefonları ve akıllı ev cihazları aracılığıyla internete bağlı şekilde giderek daha fazla zaman harcamasıdır. Ortalama bir Amerikalının, evinde 10’dan fazla internete bağlı cihaza erişimi vardır.1 Dijital pazarlama, kitlelerle bulundukları yerde iletişim kurmanızı sağlar.

İnsanlar günün her saatinde, her türlü faaliyeti yaparken, satın aldıkları ürün ve hizmetler hakkında kararlar alırlar. Dijital reklamlar sayesinde kitlelere internette ürün satın almak için gezindikleri yerlerde ulaşabilirsiniz. Bu kitlelere TV programı izledikleri sırada, en sevdikleri web sitelerini ziyaret ederken veya sosyal medyayı kullanırken de ulaşabilirsiniz. O anda sizden ürün satın almayı seçmeseler bile bu farklı bağlamlarda onlara ulaşmanız, gelecekte satın almaya hazır olduklarında markanızı hatırlamalarına yardımcı olabilir.

Ne Tür Reklamlar Yapıyoruz

Türkiye’de internet kullanım oranı her geçen gün yükseliyor. Potansiyel müşterileriniz ürün veya hizmet satın almadan önce Google’da detaylı aramalar ve karşılaştırmalar yapıyor. Ürününüz veya hizmetinizini, sizinle gerçekten ilgilenen bir hedef kitleye ulaştırmak için Google Ads reklamlarını kullanmaya bugün başlayın.

Hesap optimizasyonu aracılığıyla %85’lere varan tasarruf elde edebilir, reklam bütçenizi çok daha verimli kullanabilirsiniz. Google reklamlarınızı anahtar kelime, coğrafi yer ya da cihaz hedefleme seçenekleri ile özelleştirebilir, Google’da arama yapan her kullanıcıya değil sadece ilgili kullanıcılara ulaşabilirsiniz. Reklamlarınız uygun zamanlarda en alakalı kişiler tarafından görüntülenir.

Tüketicilerin satın alma davranışlarını gözlemleyin; hangi ürün veya hizmeti ne zaman aradıklarını öğrenerek doğru zamanda doğru ürünü veya hizmeti bulmalarını sağlayabilirsiniz.

Daha düşük maliyetlerle daha etkili reklam yapmak ve daha geniş hedef kitlelere ulaşmak için, hesap yapınızı ve web site tasarımınızı, reklam metinlerinizi ve anahtar kelimelerinizi Google içerik ve kalite yönergelerine uyumlu hale getirerek reklam konumunuzu yükseltebilirsiniz.

Google reklamları için ne kadar bütçe ayırmalıyım diyecek olursanız, Google reklamlarının gösterimi ücretsizdir. Tıklama Başı Maliyet (TBM) yöntemi ile çalışan sistemde sadece, ürün ya da hizmetinizi arayan kişiler reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Böylelikle ödediğiniz her kuruşu gerçek kullanıcılara ulaşmak için harcarsınız.

Instagram Reklam Türleri Nelerdir?

Marka hikayenizi görsel olarak anlatabileceğiniz bir mecra olan Instagram, her gün dünya çapında 300 milyon kişi tarafından kullanılıyor. Kullanıcıların %60’ının Instagram’da yeni ürünler keşfettiğini söylediği bu mecrada reklam vererek siz de hedef kitlenizin sizi keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

Her ölçekten işletmeye açık olan Instagram reklamları ile reklamverenlerin tüketicilere ulaşmak için kullanacağı yollar artıyor.  Instagram’da paylaşabileceğiniz reklam türleri;

 • Fotoğraf ve videolar.
 • 60 saniyeye kadar uzayabilen videolar.
 • Facebook ile yapılan çapraz kampanyalar.

Bu reklam türleri ile;

 • Kullanıcıları web sitenize çekebilir,
 • İnternet sitenize veya uygulamanızın uygulama mağazası sayfasına tıklamalar alabilir,
 • Uygulamanızı indirmelerini sağlayabilir,
 • Gönderi etkileşimi sağlayabilir,
 • Video görüntülenmesi elde edebilir,
 • Marka bilinirliği kazanabilirsiniz.

Instagram Reklam

HEDEF KİTLENİZE ETKİLİ REKLAMLAR

Dünya çapında her gün 1 milyardan fazla insanın ziyaret ettiği Facebook büyük, orta veya küçük ölçekli işletmenizi büyütmenize yardımcı olabilir.

Facebook’ta reklam verme amacınızı seçmek için cevaplamanız gereken ilk soru “Bu reklamdan elde etmek istediğim en önemli sonuç nedir?” olmalıdır. Bu reklamlar doğrultusunda internet sitenizden satış yapabilir ve marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Facebook’ta gönderilerinizi beğenme ve etkileşimde bulunma ihtimali yüksek insanlarla bağlantı kurar, reklamlarınızı ülke, şehir, cinsiyet, yaş, anahtar sözcük, medeni durum, eğitim durumu, iş ünvanı gibi kriterlere göre hedefleyebilirsiniz. Böylece ürün ve hizmetinizi tanıtmak için ayırdığınız bütçeyi, doğru hedef kitleye ulaşmak için en verimli şekilde kullanmış olursunuz. Ayrıca reklamlarınızdan alacağınız geri dönüşleri artırabilmek için her bir ürün ya da hizmet için farklı hedef kitleler belirleyebilirsiniz.

Facebook reklamları aracılığıyla potansiyel müşterilerinizi satın almaya teşvik edebilirsiniz. Daha fazla bilgi seçeneğiyle satın almayı düşünen hedef kitlenizle iletişim kurarak onlar hakkında bilgi sahibi olmak, satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.

YouTube Reklamları İle Yeni Müşteriler Kazanın

Türkiye’de internet hızının artması ile birlikte video içerikler eskisinden daha hızlı tüketiliyor. Google’ın YouTube üzerine yaptığı araştırmaya göre kullanıcılar prime time saatlerinde herhangi bir kablo TV şebekesinden daha çok kullanıcıya erişiyor. Tek seferde birden fazla cihaz kullanımıyla dikkat çeken bu kullanıcılara YouTube reklamları aracılığıyla ulaşarak hızlı geri dönüşler sağlayabilirsiniz.

Hedef kitlenizle benzersiz bir bağ kurmanıza yardımcı olan video reklamlar ile web sitenize daha çok kullanıcı çeker, marka farkındalığı oluşturur, satışlarınızı artırırsınız.

youtube-reklam

Doğru Müşterilere Doğru Zamanda Ulaşın

YouTube reklamları aracılığıyla;

 • Ulaşmak istediğiniz hedef kitleyi yaş, cinsiyet, gelir gibi demografik gruplara ayırabilirsiniz.
 • Mevcut kitle kategorileri arasından seçim yaparak belirli konularla ilgilenen kullanıcılara ulaşabilir, hedef kitleniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 • İletmek istediğiniz mesajı doğru zamanda, doğru kişilere iletebilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

  Call Now Button